Výhody a nevýhody kožené sedací soupravy

Obývací pokoj a sedací souprava bývají centrem domu. Setkává se zde celá rodina a tráví na ni hodně času. Je tedy důležité, aby byla praktická, pohodlná a hlavně odolná. Pokud stojíte před pořízením sedací soupravy, jistě váháte nejen nad tvarem, ale i nad materiálem. Vybrat látkovou, koženou, či tu z koženky? Pojďme si na následujících řádcích představit výhody, ale i nevýhody kožené sedací soupravy. 

Kožená souprava vypadá nadčasově a elegantně. Každému interiéru je schopná dodat šmrnc. Nutno říct, že dlouho vydrží. Je však potřeba o ni pravidelně pečovat. Péči o ni lze přirovnat k péči o kožené boty, jen na sedačce je více materiálu. Po jejím nákupu, je důležité ji naimpregovat a v impregnaci pokračovat minimálně jednou za rok, ideálně však dvakrát. 

Sedačka pak bude odolnější a její čištění bude snazší. Kožená sedací souprava přežije i kontakt s tekutinou a vyčistit ji zvládnete za pomoci navlhčeného hadříku. Lze říct, že z kožené sedačky odstraníte jakoukoli skvrnu a výjimkou není ani červené víno a káva. Odolnější skvrny jako například fixy je dobré svěřit odborným firmám, které se čištěním zabývají. 

Narozdíl od látkové pohovky se kůže neošoupe, maximálně může trochu povolit, ale u kvalitního výrobku to bude jen nepatrné. Stejně na jakékoli jiné sedačce je dobré sedávat na různých místech, aby nedošlo k prosezeninám v jednom místě.

Abychom byli spravedliví, je třeba zmínit také nevýhody kůže. Koženou soupravu mohou poškodit zvířecí drápky, pokud tedy máte zvířecho mazlíčka, který se rád válí na pohovce, kůži se raději vyhněte. Kůže se také nesnese s kontaktem s ostrými předměty jako jsou patentky, pásky, cvočky na kalhotech.

Kožená sedací souprava není zrovna levná, přesto doporučujeme, při výběru nešetřit. Nekvalitní kůže nemusí být tak odolná a může se stát, že za několik málo let budeme muset kupovat novou. 

-MM-

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *