4 levné triky, které zpříjemní váš byt

Chcete zútulnit váš byt, ale jsou pro vás hezké dekorace a bytové doplňky příliš drahé? Zkuste si vyzdobit byt svépomocí. Budete sice muset investovat do několika věcí, ale hlavní bude vaše trpělivost, šikovnost a kreativita. Uvidíte, že váš byt se může po troše práce proměnit k nepoznání.

Květiny a rostliny

Každý byt či dům se nejvíce rozzáří ve chvíli, když do něj pustíte trochu přírody. Řešením jsou nejen pokojové květiny, ale také můžete na balkonu nebo na okenních parapetech pěstovat zeleninu a bylinky. Pro domácí zahradničení potřebujete jen sazenice, které budete pěstovat, truhlíky, hlínu, hnojivo a konev. Nezapomeňte na pracovní rukavice, které vás při práci ochrání. Investice se vám vyplatí, protože pak budete odměněni čerstvou zeleninou a bylinkami, které můžete použít při vaření.

Zdroj: Ikea.cz

Nebojte se barev

Pusťte do svého bydlení veselé barvy! Ať už máte rádi jemné pastelové odstíny nebo syté výrazné barvy, přinesou do vašeho bytu nový život. Barvy můžete přinést do bydlení prostřednictvím dekorací, ještě lepší variantou je ale vrhnout se do práce a vymalovat některou ze stěn. Pokud máte celý byt vymalovaný na čistě bílou, zkuste se zamyslet, která stěna by mohla mít výraznější odstín. Pokud navíc malujete jen jednu stěnu, stačí vám odstěhovat nábytek do druhé části pokoje, položit na podlahu ochrannou fólii, obléct si montérky anebo pracovní oblečení, rukavice a vrhnout se do práce!

Sezónní dekorace

Nebyli jste nikdy fandové sezónních dekorací, jako jsou adventní věnce, velikonoční zlatý déšť nebo halloweenské dýně? Zkuste si jich letos pár pořídit, uvidíte, že vhodně zvolené dekorace můžou prozářit váš byt a zútulnit jej. Pokud nabídka v obchodech neodpovídá vašemu vkusu, můžete si zkusit některou z dekorací vyrobit. Například pro výrobu velikonočního nebo vánočního věnce nepotřebujete být vyškolený zahradník, chce to jen to správné nářadí, trochu zeleně, provázku, ozdob a tavicí pistoli, kterou poměrně levně pořídíte v kterémkoli hobby obchodě. Zelené větvičky podle vlastního výběru stočte do kruhu a obvažte provázkem do tvaru věnce. Tavicí pistolí na větvičky přitavujte jednotlivé ozdoby podle vlastní fantazie. Pak už stačí věnec jen zavěsit a těšit se z vlastní práce. Nezapomeňte ale při této práci použít pracovní rukavice, abyste si o větvičky nerozedrali ruce a nepolepili si kůži tavnými tyčinkami.

Detaily

Co podle vás tvoří domov? Jsou to samozřejmě lidé, kteří jej s vámi obývají, neměli byste ale zapomínat ani na ty drobné detaily, které každý podvědomě doma očekává. Mohou to být různé věci, jako je veselá rohožka, která vás přivítá po vstupu do bytu, magnety z cest, které si přidáte na lednici, nebo originální bloček, na který si budete poznačovat věci, jež je třeba koupit. Vše ale není vidět pouhým okem. Dbejte na to, aby vaše bydlení vonělo příjemně a nenápadně. Ideální je, když to za vás zajistí květiny, případně si můžete pomoct osvěžovačem vzduchu do zásuvky. Třetí variantou je vytvořit si tzv. pot pourri – sklenice naplněná sušenými květy a sušeným ovocem, která slouží zároveň jako dekorace a jako zdroj vůně.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *