5 věcí, které do ložnice určitě nepatří!

Televize před postelí nebo pracovní stůl vedle postele? Víte, jak neblaze mohou takové věci působit na váš spánek? Sepsali jsme pro vás pár věcí, které si z ložnice vystěhujte nejlépe ještě dnes!    

televize v loznici

1. Elektronika

mobil lozniceTelevize, počítač, mobil…Ani jedna z věcí by neměla v ložnici mít své místo. Jsou to přístroje, které vysílají rušivé elektromagnetické vlny a jejich energie negativně narušuje klidné spaní. Zvykli jste si na sledování televize při usínání? Vyměňte ji raději za relaxační hudbu. Budete také mile překvapeni z příjemné změny vašich snů! Ty budou za doprovodu uklidňujících tónů pozitivní a veselé.

2. Pracovní stůl

Ven s ním! Vše, co se spojeno s prací, nemá v odpočinkové zóně co dělat. Při pohledu na pracovní plochu se jistě dostatečně neuvolníte a vaše mysl si tak od práce neodpočine. Máte malý byt a nemáte jej prostě kam umístit? Snažte se jej tedy skrýt alespoň před vašim zrakem. Můžete před něj umístit například ozdobný paraván.

3. Nekvalitní matrace

Pokud spíte na nepohodlné matraci, spánek a ranní vstávání si asi neužijete stejně dobře,  jako kdybyste měli kvalitní a komfortní matraci.  Časté převalování ze strany na stranu může být jasným signálem k tomu, abyste se po nové matraci poohlédli.

matrace_postel

4. Ostré světlo

Dopřejte odpočinek očím, ještě než ulehnete ke spánku. Zvolte nepřímé a jemné světlo. Doporučujeme LED osvětlení u kterého můžete přepínat různé barvy anebo vypínač se stmívačem světla, díky němuž si zvolíte intenzitu světla. Romantické a relaxační místo vytvoříte také pomocí svíček.

5. Křiklavé barvy a obrazy

Vyhněte se výrazným a tmavým barvám! Mohou na nás působit chaoticky až depresivně. Barvy by měly uklidňující. Naše tělo se snáz uvolní. To stejné platí pro obrazy. Hlasité myšlenky utichnou spíš při pohledu na molo s krásným výhledem na moře, než při pohledu na rockovou zpívající hvězdu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *