Čím oživit interiér?

Máte váš byt zařízený, ale pořád máte pocit, že tomu něco chybí? Že mu chybí šmrnc?

Útulno, stejně jako design v bytě nedělá nábytek, ani zařízení, jsou to doplňky, na které se mnohdy zapomíná.

Byt lze oživit a doplnit oblíbenými předměty, památkami po příbuzných nebo třeba suvenýry z cest. Při podobném výběru ale pozor, aby se váš byt neproměnil ve vetešnictví a abyste se při úklidu nezbláznili. Pokud nepatříte k těm, kdo by podobnými kousky zútulnil svůj byt, vězte, že na to můžete jít i jinak.

Textil jako doplněk

Ložnici, ale i obývací či hostinský pokoj zkrášlete textilem. Do oken můžete dát závěsy, které mohou interiér oživit nebo jej vkusně doplnit, ale přitom na sebe nestrhávat pozornost. Na postel pořiďte pléd, či přehoz v barvách, aby ladil s nábytkem či se závěsy.

Nejen postel, ale také gauč či křeslo perfektně doplní polštáře. Nebojte se zkombinovat hned několik polštářů různých velikostí i barev. Když pořídíte polštáře se snímatelnými potahy, můžete jej časem snadno obměnit za jiné a interiéru tak dodat úplně jiný nádech.

Květiny oživí každý pokoj

Květiny jsou prvek, který oživí každý pokoj, od předsíně, po ložnici. Květiny vybírejte tak, abyste se o ně zvládli starat a dělaly vám radost. Při výběru je třeba zohlednit, kde budou květiny stát a zda pro svůj růst budou mít dostatek světla. Pokud patříte mezi amatéry, vděčnými květinami a vhodnými do každého interiéru jsou např. Zamioculcas zamiifolia či Spathiphyllum (lopatkovec).

Nejste-li schopni dostatečně pečovat o rostliny, doplňte interiér o květiny řezané. Ty se také hodí do všech pokojů a lze je snadno obměnit.

Věnujte pozornost stěnám

Aby interiér působit čistě a útulně je třeba vymalovat. Ovšem pak je třeba stěny oživit. Nabízí se fotografie či obrazy. Ty dotvářejí interiér a na dnešním trhu si vybere každý. Módní jsou obrazy abstraktní, ale oblíbené jsou i motivy přírody či oblíbených měst.

Pokud obraz není volbou, které byste se chtěli držet, pak zkuste samolepky na zeď. I ty jsou v posledních letech velmi populární. Jejich instalace je velmi jednoduchá a interiér umí skvěle rozzářit.

-SŠ-

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *