Co do koupelny? Obklady či malbu?

Chystáte se na renovaci koupelny nebo vymýšlíte, jak bude vypadat vaše nová koupelna? Pak určitě řešíte dilema – obkládačky nebo omyvatelný nátěr?

Už dávno neplatí, že koupelna musí být vykachlíkovaná až po strop, fantazii se meze nekladou. Obkládačkami můžete vyložit až do výše dveří, nebo jen okolo umyvadla a sprchy či vany a zkombinovat je s vodě odolnou malbou. Nebo zkrátka jen vymalovat.

koupelna s toaletou

Obkládačky

Pokud vám přijdou praktičtější obkládačky, ale nechcete věnovat přílišnou péči spárám a obáváte se z nedostatečného výběru, můžete být klidní. Kachličky už dnes nejsou, co bývaly, sanitární keramika prošla velkými změnami a dnes ji můžeme rozdělit do dvou základních skupin, a sice na mozaikové a velkoformátové. Je to jen o vkusu. Vybírat dnes můžete také z bezspárových kachliček.

Pro obklady hovoří jistě lepší možnost údržby a snadnější omyvatelnost, kdy se nemusíte bát poškození. Kachličky jsou vhodnější do domácností, kde se kouří, lze je čistit téměř všemi čistícími prostředky.

Nevýhodou je mnohem vyšší pořizovací cena a pochopitelně náročnější položení a lepení obkladů.

Výmalba

Místo keramických obkladů je tu možnost výmalby omyvatelnými nátěry. Nátěry dodají koupelně za malý peníz elegantní vzhled. Vodě odolné nátěry jsou velmi oblíbené mezi těmi, kdo nemají rádi spáry a preferují jednodušší styl. Nabízí totiž svěží, neobvyklý a elegantní vzhled.

Pokud patříte k těm, kdo rádi dělají v bytě změny, a to včetně koupelny, je to pro vás vodě odolná malba to pravé. Až se pustíte do proměny bytu, vyhnete se tak bourání a neskutečnému prachu. Prostě natřete na jinou barvu a bude hotovo. Snadno tak změníte vzhled a styl koupelny.

Omyvatelné nátěry lze čistit podobně jako kachličky, za pomocí vlhkého hadříku.

U výmalby se pak snadněji navrtávají případné věšáky, zrcadlo, poličky a jiné nezbytnosti.

Nabídka omyvatelných barev je dnes velmi pestrá. Pokud byste přesto nemohli najít ten správný odstín, nabízí se ještě použití bezbarvého laku na stěny. Stěnu natřete klasickou interiérovou barvou a následně nanesete průhledný lak na stěnu. Takto lze také dosáhnout průhledného vodě odolného omyvatelného povrchu.

Co vítězí u Vás? Výmalba nebo kachličky?

Sandra Š.
foto: pixabay.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *