Kámen přírodní i umělý je in

Obkladových i podlahových materiálů, které je možné využít v interiéru, je nespočet. Pro wellness všechny vhodné nejsou. Mezi ty, které těmto místnostem svědčí a navíc jim dodávají nádech luxusu, patří kámen, a to přírodní i umělý.

Zatímco vlastnosti přírodního kamene jsou dané, kámen umělý, který se vyrábí z betonu se silikátovým nebo syntetickým pryskyřicovým pojivem, je možné pomocí dalších přídavných látek upravit tak, aby vyhovoval požadovaným podmínkám. Umělý kámen může získat odolnost vůči otěru, mrazu, protiskluzovou úpravu, různé stupně nasákavosti atd. Vzhled není téměř limitován, takže ve wellness centrech mohou návštěvníci vidět obklad, který se téměř neliší od žuly, opuky, břidlice, pískovce, štípaného mramoru, lomového kamene nebo zcela jiných materiálů. Výhodou umělých materiálů je nižší cena a také hmotnost.

„Nová generace obkladových materiálů přináší do světa wellness a spa interiérů a exteriérů neuvěřitelné výhody. Přírodní obkladová břidlice FLEXI SLATE je velmi tenká a flexibilní. Jedná se o obkladové desky z přírodního kamene s tloušťkou pouhých 2,5 mm, takže dlaždice o rozměru 120×60 cm váží jenom 1 kg,“ informuje Jiřina Kopřivová ze společnosti REŠ – STAVBY.

Přírodní kámen se do wellness a okolí bazénů hodí taktéž, nejvíce se používají přírodní materiály s drsnější povrchovou úpravou. Rozměrově se využívá kámen od malých kousků určených k vytvoření mozaik, proužků, až po velkoformátové desky. Cena přírodního kamene je velmi vysoká, a proto hledají majitelé a provozovatelé levnější varianty.

Více informací mohou získat návštěvníci mezinárodního stavebního veletrhu FOR ARCH ve dnech 19. až 23. září 2017 v PVA EXPO PRAHA v Letňanech.

Generálním partnerem mezinárodního stavebního veletrhu FOR ARCH 2017
je Skupina ČEZ.

ČEKEJTE VÍC NEŽ JEN ELEKTŘINU NEBO PLYN

Že ČEZ vstoupil se svými zákazníky do 21. století, dokazují jeho inovativní produkty
a služby. Ať si zákazníci vyberou jakkoli velké vylepšení domácnosti, vždy dostanou řešení, které ohleduplněji využívají energie, zvyšují komfort zákazníků a snižují chytře výdaje. Na kompletní nabídku produktů se můžete podívat na www.cez.cz/sluzby.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *