Letošní vánoční trendy se dozvíte již v září, připraven je veletrh FOR DECOR & HOME

Organizátoři veletrhů se intenzivně připravují podzimní sezónu. Jednou z prvních akcí veletržního odvětví, která proběhne na výstavišti PVA EXPO PRAHA, bude kontraktační veletrh dekorací, skla, bytových a kuchyňských doplňků a dárkového zboží. FOR DECOR & HOME se uskuteční na letňanském výstavišti ve dnech 2. až 4. září 2021. Partnerem veletrhu je Skupina ČEZ.

FOR DECOR & HOME uvádí trendy v oboru i sortiment dekorací a dárků prezentovaný výrobci, velkoobchody, exkluzivními dovozci i rodinnými manufakturami. Obchodníkům, kteří ztratili možnost osobního kontaktu se zákazníky, nabídne tuto dlouho očekávanou příležitost. V Letňanech bude k dispozici nabídka širokého sortimentu vánočního zboží i produkty ze sekcí zahradních dekorací, doplňků na terasy a balkony či moderních i tradičních kuchyňských doplňků. 

Protože termínem konání veletrhu bude raný podzim, stěžejním tématem mnoha vystavovatelů budou blížící se vánoční svátky, a tedy nabídka zboží pro obchodníky právě pro toto období. Podle profesionálního floristy Petra Sikory se letošní Vánoce navrátí k tradicím, přírodě a našim kořenům. Přesto ale nepřijdeme o moderní vliv, jednoduché tvary nebo střídmé dekory. Do popředí se letos dostávají přírodní materiály jako dřevo nebo sklo. „Moderní vliv upřednostňuje syté pastelové odstíny, moderní jednoduché tvary, střídmé dekory (například u vánočních ozdob). A toto vše bývá většinou doplněno výrazným akcentem zlaté. Velmi módní jsou tlumené zemité barvy jako hnědá, okrová, šedá nebo smaragdově zelená,“ říká Petr Sikora.

V Letňanech se sejdou nejvýznamnější značky

Silně zastoupeným odvětvím budou na FOR DECOR & HOME dekorace. Nové kolekce vánočních dekorací a dárkového zboží, jako jsou svíčky, sošky, svícny i interiérové a zahradní dekorace, představí na svém stánku Decorium. Poptávku po sortimentu umělých květin, dekorativního a dárkového zboží uspokojí firma Edwilan. Společnost Autronic osloví obchodníky s výběrem zboží v sekcích umělých květin a stromů, obalů a květináčů, kovových dekorací i výrobků zahradní keramiky. Portfolio produktů uvede i firma Dakls. Svou expozici v Letňanech bude mít i Klia Praha, dovozce květin a doplňkového sortimentu ke květinám, který do ČR transportuje řezané i hrnkové květiny z nizozemské burzy v Aalsmeeru. 

Ze Slovenska přijede s květinovým sortimentem, bytovými doplňky, dekoracemi a dárky firma Simons. Veletrhu se zúčastní také Florasystem CZ nabízející zahradní a bytové dekorace z množství materiálů. Jednou z nových společností na veletrhu bude firma Indecor, která nabízí zboží od renomovaných českých výrobců, ze zemí EU i ze světa. Chybět nebudou ani čeští výrobci. Rodinná firma BDK-GLASS představí produkty z lehaného skla. V jejím sortimentu převažují dekorativní a užitkové mísy, talíře, tácy, skleněné svícny či dekorace do bytu. Vše ručně vyráběné ve východních Čechách. 

Těšit se mohou návštěvníci také na kolekci sušených květin od Flor service, která dováží zboží z Indie, Afriky, jižní Ameriky a několika zemí Evropy. Jaké zajímavosti z oblasti dekorací a bytových doplňků nabízí pro letošní předvánoční trh, to představí v Letňanech také velkoobchod Harasim.

Hojně zastoupené budou na veletrhu i firmy z ostatních oborů. Například společnost Kouzlo starých časů, Lima, Manufaktura Vála nebo Bellecandles či značka Nekupto. Především dekorace a bytové doplňky ze Španělska, Itálie a Indie přiveze velkoobchod Myris Trade a mnoho dalších.

Více najdete na www.fordecor.cz. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *