Podle čeho vybírat sedací soupravu?

Vybrat sedací soupravu, aby splňovala veškerá očekávání, se může ukázat jako pěkný oříšek. Při výběru je třeba zohlednit nejen estetickou stránku a cenu, ale zejména praktičnost a pohodlnost.

Poradíme vám, podle čeho se při výběru sedací soupravu řídit.

Prostor

Prostor pokoje, kam sedací souprava patří, je jedním z hlavních faktorů, který musíte zvážit při výběru sedací soupravy. Je nutné si předem zjistit, jak velká sedačka se do místnosti vejde. Náročnější na místo jsou sedací soupravy složené z více různých dílů. Tyto sedací soupravy jsou velice oblíbené, protože si tak můžete vybrat jen ty díly sedací soupravy, které mu vyhovují.

Obecně lze pohovky rozdělit do dvou základních kategorií – na rohové a jednotlivé. Obě tyto skupiny pak mohou být jednoduché, nebo funkční, tedy že mají rozkládání, úložný prostor a další funkce.

sedaci souprava

Potřeby

Důležité je samozřejmě uvědomit si, k čemu má sedací souprava sloužit.

Pro relaxaci a lenošení jsou vhodnější měkčí a nižší sedací soupravy, do kanceláře ať už té domácí nebo firemní se hodí spíše vyšší a tvrdší.

Potřeby

Pokud hostíte návštěvy, oceníte určitě možnost rozložení sedačky. Při výběru doporučujeme tuto funkci vyzkoušet, abyste se ujistili, že je mechanismus jednoduchý a že nezabere příliš času.

Bojujete-li v bytě s nedostatkem úložného prostoru, poohlédněte se po sedačce, která jej nabízí. Ti, kdo sedí rádi s nohama nahoře, zase přivítají sedací soupravu s podnožníkem. Výběr podobného příslušenství je pestrý, výjimkou dnes nejsou ani sedací soupravy s integrovanou chladničkou.

Materiál

Pokud nehledáte sedačku na pár let, ale očekáváte, že vám nějaký ten čas vydrží, je důležitá jeho konstrukce. Sedací soupravy se nejčastěji vyrábí z dřeva a dřevotřísky. Delší životnost a pevnější konstrukci mají samozřejmě ty ze dřeva.

Mimo konstrukci je důležitý také potahový materiál.  Ten musí být pevný, odolný, snadno udržovatelný a příjemný.

Pokud máte malé děti, nebo často pořádáte párty, kde se hodně jí a pije, oceníte snímatelný potah, který lze prát. Ten je výhodný také v případě, že rádi měníte design bytu – prostě vyměníte potah za jiný a je to. Vyčistit ale lze i potahy nesnímatelné.

Potahy je dobré si osahat. Na výběr je jich totiž opravdu mnoho. Obecně se na sedací soupravy hodí mikroplyš, mikrofáze, či kůže. Oproti tomu bavlna, či žinylka se příliš nedoporučuje.

Martina M.
foto: pixabay.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *