Poradíme, jak vybrat garážová vrata

Stojíte před výběrem garážových vrat? Jak se při výběru orientovat a instalovat je svépomocí nebo to raději svěřit odborné firmě?

Zabezpečení

Při výběru vrat je důležité myslet na bezpečnost. Při ní zohledněte lokalitu garáže. Různé typy mají různé bezpečnostní prvky a záleží na vás, jaký typ zabezpečení preferujete. Pokud máte garážová vrata až za zabezpečeným plotem, nemusíte sáhnout po té nejvyšší bezpečnostní třídě.

Dále je zásadní vybrat správný typ s ohledem na prostor jak v garáži, tak před ní.

garaz

Svépomocí nebo odborně

Garážová vrata jsou běžně ke koupi, tak je pochopitelně můžete koupit sami a následně je namontovat. Takovýto postup lze doporučit ale spíše zručným kutilům, či těm kdo s tím mají zkušenosti.

Oslovit některou ze specializovaných firem má však své výhody. Jednak budou garážová vrata instalována profesionálně a navíc je v ceně i pozáruční servis. I zde však platí, důvěřuj, ale prověřuj. Při výběru dodavatele si firmu prověřte. Zajímejte se zejména o to, jak dlouho už daná společnost figuruje na trhu a jaké jsou na ni reference.

Na co ještě myslet?

Důležité je také zaměřit se na ovládání vrat. Na výběr je ze dvou možností a sice z ručního a motorového. Populárnější je motorové ovládání. Důvod je i přes vyšší cenu prostý – pohodlí. U pohonů se zajímejte o to, jak fungují při výpadku proudu. Obvykle pak chod vrat funguje mechanicky.

K pohodlí samozřejmě patří i dálkové ovládání. Zjistěte si, jaký dosah ono dálkové ovládání má. Čím delší, tím lepší.

Foto: dnak via Foter.com / CC BY

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *