Rozdíl mezi pojištěním domácnosti a nemovitosti

Vyplavení, požár, vykradení – že vám se to stát nemůže? Omyl! Bohužel se to může přihodit komukoli. Buďte připraveni a pojistěte se. V případě neštěstí tak zmírníte negativní dopad události. Jaké pojištění ale sjednat, aby vaše spaní mohlo být opravdu klidné?

Pojďme se podívat, jaký rozdíl je mezi pojištěním nemovitosti a domácnosti. Právě tyto pojištění se často zaměňují a přitom se doplňují.

domacnost

Pojištění domácnosti

Pojištění domácnosti chrání movité věci, které jsou součástí vnitřního vybavení. Patří mezi ně například nábytek, spotřebiče, elektronika, ale i oblečení a sportovní vybavení. Do pojištění domácnosti spadají i věci uložené na půdě, balkónu, terase či ve sklepě. Pojištění se vztahuje také na výmalbu, tapety, podlahovou krytinu apod. Výčet všech těchto věcí nelze brát jako dogma, na co přesně se pojištění vztahuje, určuje pojistná smlouva každé pojišťovny.

Pojištění domácnosti oceníte nejen při krádeži, ale třeba i když vás vytopí sousedi.

Pojištění nemovitosti

Jak název napovídá pojištění nemovitosti umožňuje pojistit rodinný dům, bytový dům, byt v osobním vlastnictví, chatu, či chalupu, ale také garáž a další stavby. Pomůckou může být to, že v rámci tohoto pojištění je poskytována ochrana majetku, který je spojen se zemí a nelze jej odnést. Nejde jen o samotnou nemovitost, ale také o zdi, okna, podlahy, radiátory apod.

Pojištění nemovitosti je dobré sjednat pro případ povodně, požáru, úderu blesku, sesuvu půdy, pádu stromu a mnoha dalších škod.

Existují různé druhy připojištění, které nabízení rozšíření třeba na rozbití skel. Doporučujeme proto důkladně prostudovat nabídky všech pojišťoven a vybrat to, jež kryje vše potřebné.

Jarda Otáhal

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *